top of page
Search

Slimība vai psiholoģiskā aizsardzība?

  • Writer: Iluta Repule
    Iluta Repule
  • Oct 5, 2015
  • 2 min read

Mūsu ķermeni nevar atdalīt no psihiskiem procesiem, kuri tajā norisinās. Ķermenis un psihe ir savā starpā saistīti. Šī saistība bieži ļoti interesantā veidā izpauž sevi dzīvē.

Ir tāda parādībā, kā somatizācija – tad, kad mūsu psiholoģiskie konflikti, kurus mēs bieži neapzinamies, tiek transformēti ķermeniskos simptomos ( trauksme, pārdzīvojumi, bailes, depresija, nomāktība). No latīņu valodas ‘’soma’’ nozīmē ‘’kermenis’’.

Pati somatikas somatizācija varbūt daudzveidīga – nogurums un vājums, galvas sāpes, galvas reiboņi, slikta dūša, kamols kaklā, sajūta it kā trūktu elpas, dažādas sāpes un daudz kas cits.

Ir ārsti, kuri mēģina cilvēkam paskaidrot, ka tādu sajūtu iemesls slēpjas psihē, bet diemžēl ļoti daudzi pacienti to noliedz un nevar saprast kāds sakars psihe ar viņu slikto dūšu. Cilvēks apzinās savu psiholoģisko diskomfortu, viņš mēģina izbēgt no dažādām situācijām, kurās šī sajūta uzrodas. Daudzi pacienti nevēlas ņemt uz sevis atbildību par to, kas notiek ar viņiem, mainīt savu domāšanu, izstrādāt savus iestrēgušos emocionālos pārdzīvojumus, mainīt savu dzīvi. Tāda uzvedība patiesībā ir psiholoģiskā aizsardzība.

Tad, kad šie mehānismi nav izprasti, tie turpina strādāt. Tikai apzinoties tos, cilvēkam uzrodas iepsēja izmainīt savu iekšējo stāvokli, kā rezultātā viņš atbrīvojās no ķermeniski izpaustā, psiholoģiskā diskomforta.

Mums visiem ir ķermenis un katrs no mums dzīvo ķermenī. Un mūsu ķermenim ir viena brīnišķīga īpatnība – viņš vienmēr mums saka taisnību.

Tāpēc iegaumējit šo it kā īso, bet ar tik dziļu jēgu piepildīto frāzi:’’ ķermenis nekad nemelo’’.

Šie vārdi nozīmē, ka visam, kas notiek ķermenī ir savi iemesli. Tie ir tikai jāatrod. Šie vārdi nozīme, ka patiesībā slimību kā tādu nemaz nav. Viņu nav tajā tradicionālajā izpratnē, kā ‘’slimība- tas ir ļaunums’’ vai ‘’slimība - tā ir kļūda’’.

Kad cilvēks sāks redzēt patieso iemeslu un seku saikni, tad viņam kļūst skaidrs, ka ķermenis nekad nekļūdās, ka tas vienmēr rīkojas pareizi.

Tāpāt kā gravitācija pastāv, neatkarīgi no tā vai jūs ticat tai vai nē, tā arī jūsu ķermeņa likumi strādā, neatkarīgi no tā, zinat jūs par tiem vai nezinat, ticat jūs tiem vai neticat.

 
 
 

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
bottom of page